Aktualności 2017/2018 - Niepubliczna Bursa Szkolna ul. Narutowicza 34, 88-100 Inowrocław, tel. 523573260

Idź do spisu treści

Menu główne:

JAK OSWOIĆ KOTY Z BURSĄ, CZYLI…  OTRZĘSINY NOWYCH MIESZKAŃCÓW
 
Otrzęsiny to stary zwyczaj panujący w szkołach, bursach i internatach. Odbywają się one raz w roku, w najmniej oczekiwanym przez nowych mieszkańców momencie. I tak było i u nas w dniu 26 października 2017 r. Aby stać się pełnoprawnym mieszkańcem naszej bursy, młodsi koledzy i koleżanki zostali zobowiązani do zmierzenia się z zadaniami przygotowanymi przez starszych i bardziej doświadczonych mieszkańców. Nowicjusze musieli wykazać się wszechstronną wiedzą oraz poczuciem humoru.
 Cała impreza rozpoczęła się od sympatycznego oznakowania pierwszaków napisem "Kot". Następnie każdy, kto we wrześniu dołączył do bursowej braci, poddany był szkole przetrwania. Musieli m.in. rozpoznać wychowawców na podstawie ich zdjęć z dzieciństwa, zjeść płatki kukurydziane przy pomocy chińskich pałeczek, poprawnie odczytać tzw. łamańce językowe, zapisać nazwisko swojego wychowawcy bez użycia rąk, a także przenieść ziarna fasoli, używając tylko słomki. Dla każdej grupy przygotowany był również specjalny test, który miał sprawdzić ich poziom znajomości bursy i panujących w niej zasad. Największym wyzwaniem okazało się jednak zaprezentowanie scenki, podczas której należało wymyślić najbardziej przekonujące usprawiedliwienie swojej nieobecności w szkole. Podzieleni na niewielkie grupy pierwszoroczniacy z większym lub mniejszym zaangażowaniem podeszli do powierzonych im zadań.
Wszystko zakończyło się uroczystym ślubowaniem, wręczeniem dyplomów i nagród. Otrzęsiny pokazały, jak można kulturalnie spędzać czas wolny, integrując się ze sobą. 
WYCHOWAWCA TEŻ CZŁOWIEK… – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 
Jak co roku w październiku obchodzimy Dzień  Edukacji Narodowej, a zatem  święto nie tylko nauczycieli i wychowawców, ale wszystkich pracowników oświaty. W naszej bursie świętowanie przypadło 16 października 2017 r. Wychowankowie pod opieką Beaty Kwiatkowskiej przygotowali miłą niespodziankę- świeczniki wykonane techniką decoupage`u z załączoną dedykacją: „ Za to, że jednak i że pomimo, za to, że z sercem, za to, że z nami, za tę cierpliwość z duszą rozdartą i za tę wiarę, że jednak warto… Dziękujemy”.
W dniu 10 października 2017 odbył się I Bursowy Turniej Szachowy w którym główną nagrodą był puchar oraz upominki dla uczestników.
W turnieju wzięły udział dziewczęta.
Na podium stanęły :
1 miejsce – Karolina Grzechowiak

Drugie miejsce ex aequo zajęły :
2 miejsce – Kasia Skrucha
2 miejsce – Dominika Siutkowska
wyróżnienie – Renata Włodarczyk
Na turniej chłopców zapraszamy 19 października 2017 r ;)

9 października 2017 r. w naszej Bursie po raz drugi została zorganizowana gra w BINGO. Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na ciekawe nagrody ;)  
SUPER CHŁOPACY TO MY…, CZYLI DZIEŃ CHŁOPCA W NASZEJ BURSIE
 
              Dzień Chłopaka był w bursie okazją do wspólnego spędzenia czasu i złożenia życzeń chłopcom w dniu ich święta. W czwartek 28 września 2017 r. nasi mężczyźni brali udział w wielu zabawach i konkurencjach. Po raz pierwszy mogli się sprawdzić w zajęciach typowo kobiecych, takich jak zaplatanie warkoczy, ubijanie piany czy krojenie cebuli, ale rywalizowali także w goleniu, a nawet w staraniach o rękę dziewczyny, w której ojca wcielił się jeden z wychowawców- p. Sławomir Michalski. Okazało się to dla panów nie lada wyzwaniem, dlatego śmiechu było co niemiara. Konkurencje oceniało żeńskie jury. Najlepiej poradziła sobie drużyna w składzie: Piotr Pilaczyński, Bartosz Liczbiński, Damian Kraschewski i Marian Szczerbiński. W nagrodę chłopcy otrzymali słodkie upominki, a następnie pizze ufundowane przez koleżanki z bursy. Nad całością uroczystości czuwali wychowawcy: Katarzyna Januszewska, Beata Kwiatkowska i Sławomir Michalski.
Wieczór upłynął w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Zdjęcia zamieszczone poniżej są miłym wspomnieniem tych chwil….
DEMOKRACJA W NASTOLETNIM WYDANIU -WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY BURSY
21 września 2017 r.  mieszkańcy bursy w tajnych wyborach zdecydowali, kto będzie dbał o ich prawa i reprezentował ich interesy wobec wychowawców i dyrektora bursy. W głosowaniu brało udział 63 wychowanków. Każdy mieszkaniec mógł oddać jeden głos na wybranego kandydata spośród jedenastu zgłoszonych osób. Po głosowaniu komisyjnie przeliczono głosy. Największą liczbę głosów zdobyła Klaudia Gajda, która została wybrana przewodniczącą MRB. W skład Rady Bursy weszli również: Patryk Haziak, Oliwia Karwacka, Dawid Kowal, Oliwia Ksobiak, Kamil Małetka, Dominika Siutkowska, Renata Włodarczyk oraz Kacper Żywiczka. To oni, na pierwszym posiedzeniu, wybiorą spośród siebie zastępcę i sekretarza.
Nowej radzie życzymy owocnej współpracy i wielu sukcesów.
20 września 2017 roku odbyło się spotkanie integracyjne wychowanków Niepublicznej Bursy w Inowrocławiu.. Wydarzenie było okazją do zaciśnięcia już istniejących więzi, a także zapoznanie naszych „pierwszaków” Nasze spotkanie zaczęliśmy od zabawy która przyniosła wiele śmiechu „Kolana” jej celem było zaktywizowanie uczestników, oraz wprowadzenie luźnej atmosfery. Kolejne gry miały na celu poznania nowo zamieszkałych koleżanek i kolegów, głównym zadaniem było umożliwienie młodzieży pokonania trudności w nawiązywaniu nowych kontaktów międzyludzkich, a także stworzenie atmosfery relaksu i rozluźnienia. Na zakończenie imprezy podziękowano wychowawczyniom (p. Lenie Nowak, i p. Katarzynie Januszewskiej) za wspaniałą zabawę. Bez wątpienia dla wielu wychowanków będzie to niezapomniany wieczór.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego