aktualności

DZIEŃ DZIECKA

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest w Polsce od 1952 r. Święto zawsze przypada 1 czerwca – choć nie wszędzie tak jest. ONZ obchodzi swój Dzień Dziecka 20 listopada – w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka (1959) oraz Konwencji o Prawach Dziecka (1989).

Tego dnia szczególnie pamiętamy o maluchach, ale przecież nieważne, czy się jest dużym, czy też małym – dla swoich rodziców zawsze jest się dzieckiem. Ponieważ nasi wychowankowie są poza domem, wychowawcy przygotowali dla nich miłą (mamy nadzieję…) niespodziankę w postaci lodów, które ufundowała dyrekcja bursy.

Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam tyle spokoju ile potrzebujecie oraz tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne. Niech uśmiech od ucha do ucha promienieje na waszych twarzach i każdego dnia niech spotykają Was nowe, inspirujące przygody w gronie cudownych przyjaciół. Życzymy Wam dziecięcej wiary w niemożliwe i abyście nigdy nie zatracili dziecka w sobie. Niech wszyscy dorośli  pomagają Wam w realizacji marzeń i pragnień, a także wskazują drogę ku właściwemu rozwojowi.

Dodaj komentarz