DZIEŃ PIZZY

Wszyscy wiemy, jak smakuje pizza, ale czy wszyscy wiedzą, że corocznie w wielu krajach europejskich obchodzimy 9 lutego Międzynarodowy Dzień Pizzy? Z tej okazji młodzież mieszkająca w bursie postanowiła przygotować samodzielnie swój ulubiony przysmak, zarówno w wersji tradycyjnej, jak i wegetariańskiej czy nawet wegańskiej. Wspólne zajęcia kulinarne dostarczyły wielu emocji. Poniżej fotorelacja z tych działań…

TURNIEJ SZACHOWY

Coroczną tradycją bursy jest organizowanie turniejów szachowych rozgrywanych między wychowankami. W tym roku szkolnym, w dniach 6-7.02.2019 r., odbyły się kolejne rozgrywki zorganizowane przez Huberta Dolacińskiego i Bartosza Lusiaka, w których wzięło udział ośmioro uczestników: 5 chłopców i 3 dziewczęta. Celem zawodów była integracja mieszkańców i pomoc nowym wychowankom w adaptacji w nowym środowisku. Po […]

Wyjście do Parku Trampolin Hopsa

Dnia 27.11.2018 r. grupa wychowanków wraz z wychowawcą wybrała się do Parku Trampolin Hopsa w Inowrocławiu. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń.Wychowankowie korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Wigilia

Boże Narodzenie to magiczny czas. Czas oczekiwania, radości, który chcemy spędzić w gronie rodzinnym zasiadając przy wigilijnym stole… Wigilijne spotkanie to także tradycja naszej Bursy. 20.12.2018 roku wieczór wigilijny w Bursie rozpoczął się od jasełek, przygotowanych przez wychowanków. Po części artystycznej, wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnej kolacji.

Spotkanie z policjantami

Na koniec listopada przypadła wizyta policjantów w Niepublicznej Bursie w Inowrocławiu, której celem było przeprowadzenie szkolenia na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz problemu uzależnień wśród młodzieży. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego mamy nadzieję na kolejne.

Finał Szlachetnej Paczki

W tym roku Finał Szlachetnej Paczki odbywa się w naszej bursie. Przyłączyliśmy się do akcji nie tylko jako darczyńcy ale również jako wolontariusze.

Przygotowania do Świąt ruszyły w Bursie pełną parą….

Dnia 3.12.2018 roku mieszkańcy Bursy pod czujnym okiem kolegi – Piotra Pilaczyńskiego– ruszyli do wypieku przepysznych pierników. Część wychowanków odpowiedzialna była za wykrajanie z ciasta świątecznych wzorów, część przepięknie zdobiła, a część z wielką przyjemnością zajadała…..

Światowy Dzień życzliwości w Bursie

W środę, 21 listopada w Niepublicznej Bursie obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości, który był wspaniałą okazją, aby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom.  Był to dzień dobrych uczynków, pozytywnych  emocji i niespodzianek, ponieważ  każdy z mieszkańców otrzymał od kolegów i koleżanek miłe informacje na swój temat, które zawisły na specjalnie na ten dzień przygotowanej Tablicy życzliwości. Poza […]

Warsztaty świąteczne

Dnia 26.11.2018 r. odbyły się warsztaty podczas, których grupa wychowanków wraz z wychowawcą wykonywała ozdoby świąteczne. Powstały kolorowe, świąteczne słoiczki, bombki, błyszczące choinki oraz wiele innych ozdób.

Bingo…i wszytko jasne

Bardzo dużą popularnością wśród młodzieży cieszy się organizowana cyklicznie gra w bingo.  Tym razem frekwencja również dopisała  i wszyscy, którzy przybyli świetnie się bawili. Z dobrymi humorami oraz upominkami planujemy kolejne spotkanie.