Świętujemy Dzień Muffinka!!

Świąt nietypowych w kalendarzu co niemiara- więc nie mogło też zabraknąć także muffinek. Dzień muffinka -30 marca. W naszej bursie Dzień Muffinka świętowaliśmy 1.04.2019r.. Z tej okazji wychowankowie postanowili przygotować przepyszne czekoladowe muffinki z malinami.

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowy czas, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu chłopcy mieszkający w bursie złożyli paniom i dziewczętom najserdeczniejsze życzenia oraz, by sprawić im przyjemność, przygotowali artystyczny i słodki upominek. Zebrane w świetlicy dziewczęta miały okazję wziąć udział w „Familiadzie”, która stała się świetną rozrywką i […]

KARAOKE

Dnia 28 lutego 2019 r. odbyło się w naszej bursie karnawałowe karaoke.  Wychowankowie bawili się śpiewając swoje ulubione utwory, polskie jak i zagraniczne.

MILIONERZY

Wczoraj w naszej Bursie zorganizowaliśmy zabawę pt. MILIONERZY. I etap kwalifikacyjny odbył się trzy tygodnie temu i polegał na wypełnieniu testu wiedzowego. Do II etapu zakwalifikowało się 10 osób. Milionerów poprowadził zaproszony na tę okazję Hubert Urbański, w którego rolę wcielił się Bartosz Lusiak. Pytania dotyczyły różnych dziedzin. Zwyciężczyniami okazały się same dziewczęta: I miejsce […]

Walentynki

Z okazji Walentynek w naszej Bursie odbyła się „Randka w ciemno”. W konkursie wyłoniono dwie pary, które wzięły udział w romantycznej kolacji, przygotowanej specjalnie na tą okazję. Ponadto była przygotowana tablica z kopertami, na której można było umieszczać walentynkowe pozdrowienia.

DZIEŃ PIZZY

Wszyscy wiemy, jak smakuje pizza, ale czy wszyscy wiedzą, że corocznie w wielu krajach europejskich obchodzimy 9 lutego Międzynarodowy Dzień Pizzy? Z tej okazji młodzież mieszkająca w bursie postanowiła przygotować samodzielnie swój ulubiony przysmak, zarówno w wersji tradycyjnej, jak i wegetariańskiej czy nawet wegańskiej. Wspólne zajęcia kulinarne dostarczyły wielu emocji. Poniżej fotorelacja z tych działań…

TURNIEJ SZACHOWY

Coroczną tradycją bursy jest organizowanie turniejów szachowych rozgrywanych między wychowankami. W tym roku szkolnym, w dniach 6-7.02.2019 r., odbyły się kolejne rozgrywki zorganizowane przez Huberta Dolacińskiego i Bartosza Lusiaka, w których wzięło udział ośmioro uczestników: 5 chłopców i 3 dziewczęta. Celem zawodów była integracja mieszkańców i pomoc nowym wychowankom w adaptacji w nowym środowisku. Po […]

Wyjście do Parku Trampolin Hopsa

Dnia 27.11.2018 r. grupa wychowanków wraz z wychowawcą wybrała się do Parku Trampolin Hopsa w Inowrocławiu. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń.Wychowankowie korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Wigilia

Boże Narodzenie to magiczny czas. Czas oczekiwania, radości, który chcemy spędzić w gronie rodzinnym zasiadając przy wigilijnym stole… Wigilijne spotkanie to także tradycja naszej Bursy. 20.12.2018 roku wieczór wigilijny w Bursie rozpoczął się od jasełek, przygotowanych przez wychowanków. Po części artystycznej, wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnej kolacji.

Spotkanie z policjantami

Na koniec listopada przypadła wizyta policjantów w Niepublicznej Bursie w Inowrocławiu, której celem było przeprowadzenie szkolenia na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz problemu uzależnień wśród młodzieży. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego mamy nadzieję na kolejne.