aktualności

DZIEŃ DYNI

         Choć dynia pochodzi z Ameryki Środkowej, a jej historia sięga już czasów starożytnych, w Polsce celebrujemy jej dzień stosunkowo niedawno. Dzień Dyni to alternatywa dla Halloween, a przy okazji świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu w mniejszym lub większym gronie. Jest to również odskocznia od telefonów i internetu.

      24 października mieszkańcy bursy wykonywali prace artystyczne polegające na tworzeniu z tego niezwykłego warzywa arcydzieł. Zajęcia miały pokazać ich zdolności manualne i kreatywność. Każdy z wychowanków biorących udział w konkursie dołożył wszelkich starań, aby wykonać swoją pracę jak najlepiej. Wszyscy wykazali się również ambicją i chęcią zrobienia czegoś niekomercyjnego w ramach swego czasu wolnego. Jak widać na zdjęciach, zajęcia te wywołały wiele radości i zadowolenia. Po podsumowaniu działań okazało się, że I miejsce zajęła Justyna Galas, II miejsce- Dominika Gościnna, a III miejsce- Justyna Frankowska.

          Słowa uznania i podziękowania należą się szczególnie Patrykowi Bartczakowi oraz Agacie Ziemiorowskiej, którzy nie tylko z własnej inicjatywy przygotowali wystrój sali, ale także kupili upominki dla uczestników.

Dodaj komentarz