aktualności

„ JAKAŚ TAM MELODIA”

            1 marca cztery dwuosobowe zespoły stanęły do walki w ramach konkursu inspirowanego teleturniejem „Jaka to melodia”. W każdej konkurencji zawodnicy musieli rozpoznawać lub naśladować znane im melodie czy dźwięki.

            W pierwszym zadaniu, zatytułowanym „Daj głos” należało odtworzyć odgłosy zwierząt (np. lwa, słonia czy krowy), sprawdzając, czy będą zbliżone do oryginału. W kolejnym, pt. „Poważnie to nie żart”, zawodnicy musieli odgadnąć tytuł znanego utworu muzycznego, ale ukrytego w „dzikim” wykonaniu. Odkrycie „Bolera” Ravela czy „Marsza Radetzkiego” wcale nie było łatwą sprawą. Następna konkurencja „Ja czytam, Ty śpiewasz” polegała na zaśpiewaniu piosenki wyrecytowanej przez prowadzącego, a następnie sprawdzeniu, czy wersja śpiewana przez uczestnika jest zgodna z pierwotną wersją. Ostatnim wyzwaniem, chyba najbardziej emocjonującym, było odgadnięcie odgłosu wydawanego przez drukarkę czy też podczas nalewania napoju gazowanego czy smażenia, ale w niecodziennej, ukrytej wersji.

              Po pasjonujących zmaganiach, wielu zabawnych chwilach, zarówno dla zawodników, jak i publiczności, okazało się, że każdy zespół wygrał lub wyśpiewał „owocowe” nagrody. Dodatkowym bonusem była skrzynka jabłek, a dla publiczności cukierki.