aktualności

TELETURNIEJ „1 Z 10” ROZSTRZYGNIĘTY!

27 listopada 2017 roku w bursie zorganizowano teleturniej „1 z 10”, dla którego inspiracją był telewizyjny konkurs pod tym samym tytułem. W rolę znanego prezentera telewizyjnego- p. Tadeusza Sznuka- wcielili się wychowawcy: Beata Kwiatkowska oraz Sławomir Michalski. Pytania, których przygotowano aż 450, obejmowały materiał z zakresu wielu przedmiotów szkolnych, a także z  wiedzy ogólnej i miały formę ustną.

Konkurs składał się z trzech etapów.  W I rundzie uczestniczyło 28 chętnych uczniów, którzy odpowiadali na 2 pytania. Zawodnik, który na wszystkie pytania odpowiedział źle, tracił wszystkie szanse i kończył tym samym uczestnictwo w konkursie. Zawodnik, który odpowiedział dobrze przynajmniej na jedno pytanie, przechodził do drugiej rundy konkursu ze swoimi szansami. W drugiej rundzie zawodnicy odpowiadali na pytania, wskazując siebie nawzajem, dotąd, dopóki tylko trzech zawodników zostało z jedną, dwiema lub trzema szansami. W trzeciej, finałowej rundzie, uczestniczyli trzej zawodnicy, którzy zachowali najdłużej przynajmniej jedną szansę z rundy II: Bartosz Lusiak, Nikola Jarońska i Michał Rogacki. Zwycięzcą, czyli osobą, która wie „ prawie wszystko w naszej bursie”, został Bartosz Lusiak, który uzyskał największą ilość punktów. W nagrodę otrzymał talon na dowolnie wybraną przez siebie pizzę, ufundowaną przez właściciela Pizzerii „Don Pablo”,
p. Pawła Berkowskiego.

Wielu graczy miało okazję poznać i ocenić swój poziom wiedzy oraz przekonać się, jaki stres towarzyszy takim teleturniejom. Konkurs stanowił nie tylko wspaniałą okazję do powtórzenia w formie zabawy wiadomości z wielu dziedzin, ale dostarczył także odpowiedzi  na wiele ciekawych pytań.

Organizatorzy konkursu wyrażają słowa podziękowania Panu Pawłowi Berkowskiemu za przekazanie nagrody.