aktualności

DYKTANDO „ O ZŁOTE PIÓRO PANI PREZES”

W czwartek, 16 listopada 2017 r., w Niepublicznej Bursie w Inowrocławiu odbyła się I edycja „Dyktanda o Złote Pióro Pani Prezes”. Mieszkańcy bursy mogli sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności, a przy tym liczyć na dobrą zabawę.

Celem konkursowego dyktanda było kultywowanie tradycji posługiwania się poprawną polszczyzną, kształtowanie umiejętności poprawnego pisania, popularyzowanie kultury języka ojczystego, możliwość sprawdzenia własnej intuicji ortograficznej, a także aktywizacja i integracja mieszkańców. I choć dyktando nie należało do najłatwiejszych, wyzwanie podjęło aż 19 osób.

Tuż po sprawdzeniu wszystkich prac okazało się, że Mistrzem Ortografii i zdobywcą głównej nagrody został Bartosz Lusiak. Oprócz niego na podium stanęli: Sebastian Chruściński (II miejsce) oraz Karolina Grzechowiak (III miejsce). Trzeba podkreślić, że różnica wyników była naprawdę minimalna. Pozostali uczestnicy również zasługują na uznanie, gdyż wielu z nich reprezentowało bardzo wysoki poziom.

Zwycięzcy otrzymali ufundowane przez Panią Prezes, Iwonę Stanek, pióra i długopisy oraz dyplomy.

Warto pamiętać o poprawnej pisowni w języku ojczystym, ponieważ jak mówił wielki pedagog Janusz Korczak: „Błąd w mowie i piśmie jest jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz”. Pamiętajmy o tym nie tylko podczas konkursów.