aktualności

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

„Wszystko ma swój czas” zapisano kiedyś w Księdze Koheleta. Ten czas nadszedł właśnie w czwartkowy wieczór, 27 kwietnia 2023 r., kiedy przeżywaliśmy w bursie wzniosłe chwile. Radość i smutek, wdzięczność, sentyment i nadzieja – to tylko niektóre z szerokiej palety uczuć, które towarzyszyły zarówno młodzieży, jak i wychowawcom. Pożegnaliśmy bowiem 24 wychowanków, którzy niebawem przestaną mieszkać w inowrocławskiej placówce. To tegoroczni absolwenci. Niektórzy z nich już się wyprowadzili, inni będą jeszcze mieszkać do końca roku szkolnego.

Na początku uroczystości młodsi koledzy i koleżanki zaprezentowali program artystyczny, dziękując absolwentom za wspólnie spędzony czas. Złożyli też im życzenia powodzenia, radości, dostania się na wymarzone studia lub znalezienia dobrej pracy.

W imieniu abiturientów głos zabrał Michał Bazanowski, który podziękował dyrekcji, wychowawcom, pracownikom bursy oraz pozostałym wychowankom za kilka wspólnie spędzonych lat, a także Aleksandra Domachowska, która specjalnie na tę okazję napisała wiersz.  Serdeczne słowa życzeń do odchodzących skierowała również p. Dyrektor Monika Stanek- Oźmina. Absolwenci otrzymali dyplomy, książki lub zestawy piśmiennicze oraz papierowe ptaki z życzeniami na przyszłość.

Ostatnim akcentem pożegnalnej uroczystości była smaczna kolacja, która tego dnia nabrała szczególnego charakteru.